Hakkında

TÜRSAB Türkiye’de turizm için var!

10013954_377519985774675_276512601195078706_nTürkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), 28 Eylül 1972 tarihinde yürürlüğe giren 1618 sayılı “Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu” uyarınca kuruldu. Kurulduğu günden bugüne ise bir meslek birliği olarak, seyahat acentalığı mesleğinin ve faaliyet alanının temelini oluşturan turizm sektörünün gelişimine katkıda bulunmak için tüm dinamik yapısıyla çalışmaya devam ediyor.

TÜRSAB, 1972 yılından beri Türkiye’nin her bir şehrini, hatta her bir kasabasını tanıyor ve hepsinin nasıl öne çıkabileceğini belirliyor. Ülkenin her bir metrekaresini birer “değer” olarak kabul eden TÜRSAB, bu değerleri geliştirmek adına da sürekli çalışıyor. Türkiye’nin dört bir köşesindeki değerlerin, başka hangi özellikleriyle öne çıkabileceği konusunda ise vizyon sahibi. Ve bu vizyonu tam 43 senedir üye acentalar ve ziyaretçiler için hep canlı tutuyor.

1618 sayılı kanunun belirlediği yetkiler çerçevesinde meslek disiplininin sağlanması; mesleğin gelişimine ilişkin faaliyetler; seyahat acentalarının karşılaştıkları sorunların çözümü yönünde yapılan çalışmalar da, TÜRSAB’ın asli görevleri içinde yer alıyor.

TÜRSAB, acenatalar için var!

myraTurizm sektörümüzde yaşanan gelişmeleri ve karşılaşılan sorunlara ilişkin tüm konuları ilgili mercilerin dikkatine sunmak, bu konuda kamuoyunu bilgilendirmek TÜRSAB’ın temel amaçları arasında.

Bu amaçlarını gerçekleştirebilmek için, kamu ve özel sektör turizm kurumlarıyla ortaklaşa çalışmalar yapan TÜRSAB, turizm politikalarının geliştirilmesinde de önemli görevler üstleniyor. TÜRSAB, çevresel, tarihi ve insani değerlerin korunması ve geliştirilmesi gibi turizmi yakından ilgilendiren konularda, bir sivil birlik olarak yol gösterici ve baskı grubu olma özelliği de taşıyor.

Üye acentaların ihtiyaçlarını, isteklerini ve öngörüleri, TÜRSAB için her zaman değerli. Sektörde kendilerini kanıtlama, ortak değerlere sahip çıkma amaçlarına sahip tüm acentalar için her gün araştırmalar yapıyor, dinliyor, çözümler üretiyor.

TÜRSAB, sizin için var!

mardinTÜRSAB’ın çalışmaları arasında uluslararası ilişkiler ve görev kapsamı içinde yürütülen tanıtım faaliyetleri önemli bir yer alıyor. TÜRSAB, Dünya Turizm Örgütü (UNWTO), Uluslararası Seyahat Acentaları Birlikleri Federasyonu (UFTAA), Avrupa Birliği içindeki Seyahat Acentaları ve Tur Operatörleri Birlikleri Grubu (ECTAA), gibi uluslararası önemli kuruluşların üyesi konumunda.

TÜRSAB, diğer ülkelerin muadil organizasyonları, tur operatörleri, seyahat acentaları birlik, federasyon gibi örgütleri ile ikili ve çok taraflı ilişkilerin geliştirilmesi yönünde de faaliyetler yürütüyor.

TÜRSAB, sektörün değişimine öncülük etmek ve yeni trendleri anlatmak; bu trendleri acentaların memnuniyetini sağlamalarında kullanmaları için danışmanlık vermek hep için çalışıyor. İçeriği güçlü konsept tatil paketlerin oluşturulmasında danışmanlık verme; bu paketler sayesinde acentaların yerele olan özgüvenin tazelenmesini sağlama ve turizmde bir hareket alanı yaratma koşunda vizyon sahibi.

43 senelik deneyimi, sahip çıktığı birlik kavramı, Türkiye’nin değerlerine olan farkındalığı ve turizmin sürekli gelişmesine katkıda bulunacak vizyonu ve çalışkanlığıyla TÜRSAB, sizin için var!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s