Dünyanın önde gelen Müzecilik Konferansı Communicating the Museum ilk kez İstanbul’da!

Dünyanın önde gelen Müzecilik Konferansı Communicating the Museum
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayelerinde Eylül ayında ilk kez İstanbul’da!

Screen Shot 2015-09-07 at 17.29.51

Dünyanın önde gelen müzecilik konferansı  “Communicating the Museum 2015 (CTM)”in on beşincisi T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayelerinde, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü (DÖSİMM) ana sponsorluğunda, TÜRSAB ve BKG katkıları ve Türkiye İş Bankası’nın banka sponsorluğu ve Hisart’ın destekleriyle İstanbul’da düzenleniyor. 9-12 Eylül  2015 tarihleri arasında gerçekleştirilen “Communicating the Museum 2015 İSTANBUL”, Avrupa, Amerika ve Avustralya’nın sayılı müzelerinden pek çok önemli isim ve üst düzey yöneticiyi bir araya getiren oldukça dinamik bir program sunuyor.

Son 15 yılda dünyanın önemli şehirlerinde gerçekleştirilen CTM konferanslarında 40 ülkeden dünya çapındaki sanat kuruluşlarından 3,500’ün üzerinde müze uzmanı biraraya gelmiştir. Konferans, network oluşturma ve konuşmalar için uluslararası bir platform sağlamak amacıyla dünya üzerinde bulunan en iyi kültür ve sanat uzmanlarını bir araya getirmektedir. On beş yıldır düzenlenen “Communicating the Museum” düzenlendiği her kültür şehrinde farklı bir yerel tema ile gerçekleştirilmiştir. İstanbul’da gerçekleştirilecek konferansın ana teması “Çağdaşlık” olarak belirlendi.

9 Eylül 2015 tarihinde Aya İrini Anıt Müzesi’nde yapılacak konferansın açılış konuşmalarını T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. A. Haluk Dursun ve TÜRSAB Başkanı Başaran ULUSOY yapıyor.

Untitled

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s