1 Euro’ya bir mağara satın aldılar; hayallerindeki evi yarattılar.

ucuz-magara-kucuk-ev-cift-1

Her zaman söylediğimiz bir şey var: hayatını yaşamak için ya da kendin gibi gezebilmen için çok büyük paralara ihtiyacın yok. Hele ki bir de ekstra şanslıysan, bu dünyayı dilediğin gibi şekillendirebilirsin. Tıpkı 23 yaşındaki bu çift gibi.

ucuz-magara-kucuk-ev-cift-2-750x400

Alexis Lamoureux ve Lotte van Riel 23 yaşlarında 2 sevgili. Düzenli bir işleri yoktu ve bırakın “rüya gibi bir tatili”; ev kiralarını bile ödeyemiyorlardı. Bir gün açık artırmada Fransa Loire Vadisi’nde sadece 1 Euro’ya ortalama bir evden daha büyük ama çöplüğü andıran bir mağara satın aldılar. Artık kendilerine ait bir “ev” vardı. Peki, şimdi bu çöplükle ne yapacaklardı?

ucuz-magara-kucuk-ev-cift-12

Bu çöplükten daha kötü durumda olan mağara için bir şeyler yapmak ve orayı kendi yaşam alanlarına çevirmek istiyorlardı.

ucuz-magara-kucuk-ev-cift-5 ucuz-magara-kucuk-ev-cift-3

Ancak bunun için biraz paraya, 25.000 Euro kadar biraz paraya ihtiyaç vardı. Ne var ki bizim çiftin böyle bir imkânı yoktu. Kredi çekmek için bankaları dolaştılar; düzenli işleri olmadıkları için bankaların hepsinden olumsuz dönüş aldılar.

ucuz-magara-kucuk-ev-cift-4

Bu mağarayı kendilerine ait bir yaşam alanına çevirmek için Alexis’in babasına ait restoranda ikisi birden, gece gündüz demeden tam 3 sene boyunca çalışarak bu parayı biriktirdiler. Artık 1 Euro’ya satın aldıkları mağara, mükemmel bir yaşam alanına dönüşmeye hazırdı.

ucuz-magara-kucuk-ev-cift-11

Kendi işçiliklerini kendileri yapan bu çiftin 4 senelik emeği; şimdi keyifli bir ev. Üstelik bu evden yürüme mesafesinde her yere gezmeleri de mümkün. Aşağıda evin son hâlinin muhteşem fotoğrafları mevcut:

ucuz-magara-kucuk-ev-cift-10

ucuz-magara-kucuk-ev-cift-9

ucuz-magara-kucuk-ev-cift-8

ucuz-magara-kucuk-ev-cift-7

ucuz-magara-kucuk-ev-cift-6

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s